Игралиште за мале спортове у центру Страгара површине 1200 метара квадратних асфалтирањем се враћа намени. У терен ће бити уграђено 180 тона асфалте масе, а радове је данас обишао Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

Град Крагујевац је већ улагао у спортску инфраструктуру у МЗ Страгари а асфалтирање спортског терена који деценијама није обнављан је круна свих тих радова и улагања. ЈКП Шумадија ће посао, као и до сада, урадити добро. Сигуран сам да квалитет гарантује деценије коришћења терена и да ће генерације стасавати овде на спортским активностима, казао је Предраг Стевовић, члан Градског већа. Све ово има много већу вредност од оне која се речима може исказати а показују нам је осмеси и срећа деце која се овде играју, поручио је Стевовић, члан Градског већа за спорт и као следећу инвестицију најавио обнову кошаркашких конструкција.

Игралиште у Страгарима изграђено је 1996. године и данас после толико година смо успели да га, уз помоћ градоначелника Дашића и Града, обновимо и вратимо намени, казао је председник Савета МЗ Страгари Радослав Тошић. Нов изглед обновљеног игралишта привући ће много омладине и деце да се баве спортом и буду активни, јер смо крај чувен по спортистима као што је први олимпијац Душан Милошевић, репрезентативац Зоран Стевановић и многи други. Председник Савета МЗ Страгари је истакао да је игралиште подједнако важно за мештане колико и завршена обилазница, предстојећа манифестације Дани шљива, јер ће бити место спортских  окупљања, организовања турнира и других спортских сусрета.

У оквиру реконструкције терена, асфалтирању је претходило фрезовање постојећег асфалта, додавање каменог материјала, нивелисање. Терен је био у веома лошем стању па је било важно квалитетно га припремити за асфалтирање. Данас ћемо на површини од око 1200 квадрата уградити 180 тона асфалтне масе дебљине пет центиметара, објаснио је Марко Радисављевић, шеф Сектора нискоградње ЈКП Шумадија.