Полагањем камена темељца за нови објекат Црвеног крста у Крагујевцу у Улици Војводе Радомира Путника број 4 званично су отпочели радови на изградњи новог објекта и обнови легата докторке Десе Милосављевић Бранковић која је своју породичну кућу завештала овој организацији.

Изградњом нове зграде и реконструкцијом постојећег дома Црвеног крста биће створени бољи услови рада за ову организацију која постоји 148 година и која током свог трајања није променила темељне принципе на којима је основана што потврђује и велики број волонтера – казао је прим. др Стеван Китанић, председник УО Црвеног крста Крагујевац.

Свечаности поводом почетка радова присуствовали су представници Града Крагујевца, проф. др Анђелка Стојковић, заменица председника Скупштине града, Јелена Павић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту, др Гордана Дамњановић помоћник градоначелника за здравствену и социјалну заштиту, људска и мањинска права и Радомир Ерић, члан Градског већа за привреду, као и представници Црвеног крста и многобројни волонтери и пријатељи ове организације.

“Верујемо да ће будућа зграда Црвеног крста на новој локацији наставити да буде симбол хуманости и солидарности у нашем граду, место где ће се пружити помоћ свакоме ко је у потреби, без обзира на околности и где ћемо сви заједно наставити да негујемо дух сарадње и бриге о другима.” – казала је проф. др Анђелка Стојковић, заменица председника Скупштине града Крагујевца.

Докторка Гордана Дамњановић је истакла да Град Крагујевац подржава рад ГО Црвеног крста кроз  подршку Народној кухињи, ђачким ужинама, програмима у области здравствене заштите кроз које се развија толеранција, учење о првој помоћи, превенција дискриминације, а оно на шта смо најпоноснији је осам пута добијено признање за најхуманију средину Граду Крагујевцу за добровољно давалаштво крви.

Поред обнове породичне куће докторке Десанке Милосављевић Бранковић, пројекат подразумева и изградњу вишенаменске зграде у којој ће се, осим канцеларијског простора, налазити и народна кухиња прилагођена особама са инвалидитетом. Новоизграђени простор ће такође поседовати и простор за хуманитарне и социјалне активности, као и простор за едукацију и рад са волонтерима.