Крагујевац се враћа на аутомобилску мапу света. Након модернизације фабрике, у присуству председника државе Александра Вучића, почела је пробна производња два нова модела Гранде Панде у фабрици Стелантис. Очекујемо велики успех на међународном тржишту и код нас, што ће аутоматски утицати и на развој града, казао је градоначелник Никола Дашић у емисији „Разговор с поводом“ на Радио телевизији Крагујевац.

Запошљавање у Стелантису допринеће пуњењу градског буџета, са тренутним бројем од око 1000 радника, уз план да се достигне 2000 запослених. Ово ће значајно смањити број незапослених у Крагујевцу. До пре 5 – 6 година на евиденцији Националне службе за запошљавање имали смо 25 000, а данас 10 975 лица.

Као највећу капиталну инвестицију у граду, градоначелник Дашић је навео изградњу Северне обилазнице на којој се први километри асфалта очекују у октобру. На тој деоници ће се развијати и нова индустријска зона од 180 хектара. Наравно, уз подршку државе, истакао је Дашић, нова радна зона ће бити инфраструктурно опремљена.

У емисији Радио телевизије Крагујевац било је речи и о пројекту „Чиста Србија“. Прва фаза од пројектованих 42 км је при крају. Друга фаза обухватиће замену и изградњу нових канализационих капацитета у центру града. Истакавши то као комлексан посао са бројним изазовима, очекивања су  да ће и то бити максимално ефикасно изведено до краја.

Говорећи о реконструкцији Тржнице, градоначелник је рекао да се завршетак радова очекује почетком наредне године. Трудимо се да решимо старе проблеме и кредите из прошлости како бисмо омогућили нове инвестиције и развој града. Последње рате кредита исплатићемо за годину – две, али без обзира на то Крагујевац има економску моћ да из буџета финансира лепе пројекте.

Својим потенцијалима, индустријским наслеђем, образовним системом, географским положајем и квалитетним кадровима, Крагујевац привлачи инвеститоре, казао је Дашић у емисији ''Разговор с поводом'', истичући да,  упркос изазовима, радимо на томе да унапредимо стандард живота и реализујемо значајне пројекте који ће суштински променити град на боље.

Стадион „Чика Дача“ неће бити срушен, биће реконструисан. Не губимо атлетску стазу, а правимо модеран тренинг центар за ФК Раднички. Нови модеран стадион градићемо на уласку у град, у Корман пољу, рекао је градоначелник Крагујевца.

Он је истакао да ће наставити са праксом отвореног пријема за грађане и  следећи сусрет најавио током овог месеца истичући да ће суграђани ће бити благовремено обавештени о термину за разговор.