Град Крагујевац је поред Града Пожаревца освојио прво место као најбољи организатор Крос-а РТС-а „Кроз Србију“, највеће атлетске манифестације у Европи. Заслужено признање, статуету Кроса РТС-а, које је у име Града Крагујевца примио Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт, свечано је уручио Зоран Костић, посебни саветник министра просвете.

Уручењу награде присуствовали су Стеван Ковачевић, директор и оснивач Крос-а РТС-а, Мирјана Пајић, програмски директор издавачке куће Клет, Душан Алексић, члан Градског већа за образовање и представници Школске управе Крагујевац.

Крос РТС-а „Кроз Србију“ је у првом, такмичарском делу, у једном дану обухватио 435 900 ђака и предшколаца. Школска управа Крагујевац и Школска управа Пожаревац су поделиле прво место, Крагујевац са учешћем од 85,40% ђака и предшколаца, а Пожаревац са 82,49%. То је заиста импресиван резултат, и ја се надам да ће тако бити и догодине. Велики задатак обавили су не само просветни радници, школске управе, него и Министарство просвете, РТС, али и наш генерални партнер, издавачка кућа „Клет“ јер смо први пут умрежили две манифестације Крос РТС-а и „Читалачки маратон“ под покровитељством Министарства просвете што даје импресиван резултат – казао је Стеван Ковачевић.

Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт захвалио се организаторима Кроса на признању и истакао да је оно још једна потврда да се као град налазимо на добром путу.

Крагујевац континуирано улаже у школски спорт, а та улагања су преко 5 милиона динара кроз финансирање годишњег програма Савеза за школски спорт и сваке године се трудимо да та средства буду већа јер је улагање у децу, у развој спорта и здраве стилове живота, најбоља инвестиција за будућност – казао је Стевовић.

Зоран Костић, посебни саветник министра просвете честитао је Граду Крагујевцу и Школској управи Крагујевац који су остварили завидан резултат и показали одличне организационе способности. Костић је казао да ова манифестација не промовише само спорт него и здрав дух, а из тога обично и проистекне да се пронађу они који имају смисла за атлетику али и за друге спортове.

Иначе, Крос „РТС“-а је први пут одржан 20. априла 1991. године као једнодневно такмичење. Од тада је доживео трансформацију и данас има три такмичарска дела, четири образовна и четири уметничка.