Град Крагујевац ће наредних пет дана бити домаћин Шаховског кампа за младе из региона и дијаспоре који се ове године одржавају широм Србије под покровитељством Владе Републике Србије. У Крагујевцу ће боравити 110 младих шахиста из Србије, Аустрије, Немачке, Швајцарске, Француске, Грчке, Бугарске, Северне Македоније, Босне и Херцеговине, Републике Српске, Словеније, Црне Горе, Хрватске и Кипра. У име града Крагујевца камп је званично првим шаховским потезом отворио Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

Крагујевац је један од 17 градова и општина у Србији који је добио подршку Владе РС за организацију кампова за младе из региона и дијаспоре, рекао је Предраг Стевовић. Организација оваквог шаховског кампа значи пуно за промоцију нашег града али и за децу која ће током шаховског образовања научити нове вештине. Деца ће бити у прилици да се упознају са богатим културним наслеђем Крагујевца и стекну нова пријатељства јер велики број деце је први пут у Крагујевцу, казао је Стевовић.

Шаховски камп је масован и имамо јако пуно талентованих играча. Током шест дана кампа укључили смо такмичење у брзопотезном и убрзаном шаху, шаховску симултанку на 110 шаховских табли и шаховска предавања која ће одржати наши најбољи тренери, селектори сениорске репрезентације, рекла је Марија Лукић, руководилац кампа у Крагујевцу. Шах је само прва веза која их је довела у Крагујевац и посебно им је драго што су имали прилику да први пут посете Србију, Крагујевац и упознају се са историјом, јер у оквиру кампа имамо и часове историје. Имамо другаре који су били и прошле године а сада су се вратили и жељно ишчекују и наредне кампове јер је крајњи ефекат кампа да познанства и дружења трају, поручила је Лукић.