Млади кошаркаши из Крагујевца, чланови КК „Фока“ бораве ових дана у посети својим вршњацима из Мостара у оквиру програма размене младих спортиста између Града Крагујевца и Спортског савеза Мостара. Они ће са својим вршњацима одржати заједничке тренинге и одиграти две пријатељске утакмице. У име Града Крагујевца, у Мостару овим поводом борави и Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

Стевовић се захвалио домаћинима на срдачном гостопримству истакавши да је ова размена значајна за оба града.

Наши кошаркаши су гости својих вршњака у Мостару. Постоји обострана жеља да подигнемо ову сарадњу на виши ниво, ове године је та спона била кошарка следеће године ће то бити неки други спортови. Желимо на овај начин да покажемо да деца и спорт не знају за границе – поручио је Стевовић.

Екрем Чолакожић, председник УО Спортског савеза града Мостара који је био домаћин представницима града Крагујевца истакао је да је ова посета наставак добрих и пријатељских односа Крагујевца и Мостара и сарадње која је најинтензивнија управо у области спорта.

Представници Спортског савеза града Мостара и млади кошаркаши из овог града боравили су у посети Крагујевцу у мају месецу у оквиру обележавања Дана града.

Током оваквих посета млади имају могућност да упознају своје вршњаке, културу, традицију и обичаје места у које долазе, али и да се надмећу и размене искуства на спортском терену.