Поводом храмовне славе Саборне цркве у Крагујевцу - Успењa Пресвете Богородице, Његово високопреосвештенсто митрополит шумадијски господин Јован служио је свету архијерејску литургију. Богослужењу у Саборној цркви којим су почеле Госпојинске свечаности присуствовао је градоначелник Крагујевца Никола Дашић са сарадницима.

Након свете архијерејске литургије, у порти Саборне цркве у оквиру XV  Госпојинских свечаности отворена је смотра народног стваралаштва. Великогоспојинско вече чији је почетак заказан у 18.00 сати, беседом ће отворити др Србољуб Убипариповић, професор Православног богословског факултета, а потом ће у оквиру културно-уметничког програма наступити чланови крагујевачког Центра за неговање традиционалне културе „Абрашавић”, Хор „Свети Сава“ уз диригентску палицу јереја Ивана Антонијевића, глумац Аврам Цветковић и Радиша Урошевић у пратњи оркестра Ненада Милановића Пегија.

У оквиру ове традиционалне манифестације, која се одржава 15. пут, у наредних месец дана, колико трају свечаности, биће организована предавања и промоције књига и додељене награде учесницима конкурса Госпојинских свечаности за поклоничко путовање 2025. године.