„Ментално здравље у хармонији: Прогресивна мишићна релаксација за смањење анксиозности” пројекат је, који у циљу смањења стреса, узменирености, страха, а повећања перформанси, фокуса и концентрације код младих, од септембра у Крагујевцу, реализује Центар за примењену психологију, у сарадњи са Канцеларијом за младе Студентским културним центром а уз финансијску подршку града Крагујевца.

Реч је о тромесечном пројекту, у оквиру кога ће експерти Центра за примењену психологију заинтересованe младe Крагујевчане од 15 до 30 година, а посебно студентe музичког одсека на Филолошко-уметничком факултету Универзитета у Крагујевцу (ФИЛУМ) и ученике крагујевачке Музичке школе „Др Милоје Милојевић”, обучити техникама прогресивне мишићне релаксације (ПМР), специјализованих вежби дисања, антистрес техникама a како би усавршили јавни наступ и побошљали комуникационе ваштине које ће им значити у професионалном али и личном развоју.

Различита истраживања спроведена последњих неколико година у Србији, на популацији младих указују да су водећи проблеми са којим се млади суочавају кад је реч о менталном здрављу – анксиозност, забринутост, стрес, а млади музичари, студенти одсека за музичку уметност и ученици средњих музичких школа због специфичности школовања и рада који укључује јавне наступе, концерте, музичка такмичења могу бити додатно вулнерабилни у односу на целокупну популацију младих.

Пријављивање за бесплатне радионице трају до 6. септембра а по завршеној обуци полазници ће добити сертификате.

Линкови за пријаву

Ментално здравље у хармонији – пријава

Центар за примењену психологију

или путем QR кода