Уређењем спољне фасаде издвојеног одељења Основне школе „Драгиша Михаиловић“ у Малим Пчелицама ових дана се завршава последња фаза реконструкције ове школе. Радове је данас обишао члан Градског већа за образовање, Душан Алексић.

Процес реконструкције који је пре две године почео модернизацијом грејања, корак по корак приведен је крају. Од када смо пећи на дрва, бубњаре, заменили грејањем на гас, нисмо стали да инвестирамо у ову школу. Током овог периода урађена је санација прозора, мокрих чворова, унутрашњих зидних површина и сада фасаде, а за целокупну реконструкцију Град је издвојио око четири милиона динара, казао је Алексић и најавио да ће ускоро и у матичној школи у Станову почети процес замене котлова на чврсто гориво котловима на гас према уговору о јавно-приватном партнерству потписаном у децембру.

Захваљујући разумевању Града Крагујевца и инвестицијама које су подржали школа у Малим Пчелицама ће ђаке у новој школској години дочекати комплетно реконструисана и осавремењена, истакао је директор школе, Далибор Тврдишић. Наводећи да су поред радова на самом објекту извршени и радови на сређивању школског дворишта и прилазних саобраћајница, он је нагласио да је уз помоћ Града уведена и аутобуска линија која издвојено одељење повезује са матичном школом што значајно утиче на квалитет живота ученика ове школе.

Иначе, издвојено одељење ОШ „Драгиша Михаиловић“ у Малим Пчелицама похађа око 110 ученика распоређених у пет одељења. Школа има две предшколске групе и наставу до четвртог разреда, након чега се школовање наставља у матичној школи у Станову.