Велики број излагача, изложби, стручних предавања, богат пратећи културно-уметнички и забавни програм и бројне новине очекују посетиоце овогодишњег, јубиларног 20. Шумадијског сајма пољопривреде који се на Шумадија сајму одржава од 5. до 8. септембра – најавили су организатори на конференцији за новинаре која је одржана на Шумадија сајму.

За ових 20 година много труда и много позитивне енергије је уложено у стварање и промовисање овог сајма и то је нешто што га чини другачијим од осталих сличних манифестација. Традиционалан, препознатљив, а сваке године нов и другачији – казала је Снежана Живановић Катић, чланица Градског већа за пољопривреду и захвалила се свима који су учествовали у организовању Сајма, Шумадија сајму, бројним удружењима и појединцима који су радили на припремању програма који је ове године богатији и садржајнији него свих претходних година.

Александар Штајн, директор Шумадија сајма истакао је да ове године на Сајму пољопривреде имамо највећи број излагача, преко 100, међу којима су произвођачи и дистрибутери сточне хране, механизације, банке, представници институција које пружају подршку пољопривредним произвођачима. Поводом 20. година Сајма пољопривреде биће приређена изложба фотографија која представља ретроспективу развоја ове најстарије сајамске манифестације у Крагујевцу. У оквиру пратећег програма, у петак, 6. септембра, са почетком у 20 сати биће одржан концерт Радише Урошевића, а улаз ће бити слободан.

Програм овогодишњег сајма чине и веома квалитетне изложбе стоке, као и изложба ситних животиња и украсне живине које сваке године привуку велику пажњу посетилаца, посебно најмлађих. Никола Пауновић, начелник Одељења за пољопривреду истакао је и програме који из године у годину привлаче велику пажњу посетилаца, као што су изложбе коња, показна фијакеријада, фијакеријада кроз град, препонско јахање у коме учествују клубови из читаве Србије, свих узрасних категорија, а новина на овом сајму је вишебој за децу као и такмичење у вештини вожње трактора са прикључном механизацијом и приколицом. Као и претходних година биће организовано такмичење ловаца у кувању ловачког гулаша.