На првих 5,5 километара, од петље Петровац до петље Јовановац почело је асфалтирање првог километра Северне обилазнице, и због уклапања саме петље ова деоница ће бити у функцији до средине следеће године, изјавио је министар саобраћаја, грађевинарства и инфраструктуре Горан Весић, који је заједно са градоначелником Крагујевца Николом Дашићем и у присуству Зорана Дробњака, директора ЈП „Србија Путеви“ обишао радове на Северној обилазници.

Рекли смо да ћемо Северну обилазницу која је важна за Крагујевац брзо радити, и ко није веровао сада може и да види, рекао је министар и додао да је план да се до краја следеће године у функцију стави првих 11 километра све до петље Топола, што је значајно и за људе који долазе из тог дела Шумадије. Тиме ће половина Северне обилизанице, која је укупне дужине 22 километра бити у функцији, рекао је Весић, захваливши се ЈП Путевима Србије на успешно завршеној експропријацији, и граду Крагујевцу који помаже. Сви радимо синхронизовано, тако да до краја следеће године можемо да имамо 11 километра пуштених у функцију. Ова деоница је посебно важна за Крагујевац јер се индустријска зона налази на првих 5,5 километара, а то ће омогућити долазак нових инвеститора, што је више радних места и бољи живот, казао је Весић.

Говорећи о инвестицијама у јавну инфрасктуру, министар Весић је рекао да су започети радови на прузи Собовица – Лужнице, која се такође инвестира из буџета Републике Србије, а почело се и са израдом пројекта реконструкције пруге Крагујевац – Краљево, која ће бити електрифицирана и предвиђена за брзину од 120 километара на час. То ће бити нова инвестиција у јавну инфраструктуру, која је такође значајна за Крагујевац, рекао је Весић и додао да ће Крагујевац бити приоритет и када је реч о изградњи Фабрике за прераду отпадних вода.

Да се на Северној обилазници веома брзо ради, потврдио је и градоначелник Крагујевца Никола Дашић. Ово је стратешки важан пут који нас са једне стране повезује са ауто-путем Београд - Ниш, а са друге стране нас прикључује на Моравски коридор и све друге важне саобраћајнице. Растерећење од тешког саобраћаја у граду, подсетио је он, је још један важан аспект овог инвестиционог пројекта, али битан је јер нам отвара многе друге локације у граду, који ће Крагујевац другачије развијати. Ово је највећи капитални пројекат, и верујем не само финансијски, већ стратешки, поручио је Дашић.