Програм „Лето у граду“ за децу и младе успешно је завршен реализовањем креативне радионице за цртање стрипа под називом „Улица отвореног стрипа“, у улици Милоја Павловића, испред стрипарнице Свет стрипа. Радионица, која је окупила љубитеље стрипа, имала је за циљ да приближи овај облик уметности деци и младима и подстакне њихову креативност.

Удружење „Свет стрипа“, Град Крагујевац и Канцеларија за младе, у оквиру програма „Лето у граду“, организовали су радионицу за цртање стрипа у „Улици отвореног стрипа“ на којој су учесницима пружена упутства и савети о техникама цртања, сценарију и стварању занимљивих ликова. Деца и млади су имали прилику да се упусте у процес стварања својих властитих стрипова, истражујући различите стилове и технике.

Одушевљени смо што смо могли да пружимо прилику деци и младима да се упознају са светом стрипа на овакав начин, поручују организатори. Наш циљ је био да покажемо колико стрип може бити забаван, инспиративан и да мотивишемо децу и младе да изразе своје идеје кроз уметност.

„Лето у граду“ је кроз низ различитих активности током летњег периода пружио бројне прилике за креативно изражавање, учење и забаву, а „Улица отвореног стрипа“ била је савршена прилика да се све то крунише на узбудљив и инспиративан начин. Овај програм је успешно показао да уметност стрипа може бити моћан алат за развој маште и креативности код деце и младих, с обзиром на то да ове радионице постају традиција јер се реализују од 2018.године.