У оквиру 20. јубиларног Сајма пољопривреде, директори Новосадског и Шумадија сајма, Никола Ловрић и Александар Штајн потписали су Меморандум о сарадњи који ће омогућити ефикаснију координацију и пружити додатну подршку развоју свих сајамских догађаја, од пољопривредних манифестација до других сектора од значаја за развој привреде.

Свуда постоје велики и мали сајмови али увек се нешто може научити и од малих. Сарадња са Шумадија сајмом је само део умрежавања Србије и кроз сајмове, рекао је Никола Ловрић, директор Новосадског сајма, изазивши задовољство што је у срцу Шумадије, у Крагујевцу, граду хероју. Новосадски сајам жели да испрати сваку манифестацију и да помогне и малим произвођачима, јер сваки добро организовани сајам и манифестација, а посебно међународна је препорука и позивница свим странцима. Шумадијски сајам пољопривреде има своју дугу традицију од 20. година и заједно ћемо учити, стећи нове пријатеље, знања, технологије и иновације које можемо применити свако у свом домену, поручио је Ловрић.

Када се осврнемо на почетке и када видимо где смо данас, круна за ових 20. година је потписивање Меморандума о сарадњи са Новосадским сајмом који има дугу традицију, велико искуство и организује највећу пољопривредну манифестацију у нашој земљи, рекао је директор Александар Штајн. Меморандум треба да превазиђе локални карактер и Шумадије и Војводине и да буде пример добре праксе да се велики и мали удружују, јер  је његов циљ да учимо од Новосадског сајма и обогатимо наше манифестације, додао је он захваливши се и чланици Градског већа за пољопривреду др Снежани Живановић Катић, која је оснивала Сајам пољопривреде и данас га прати са истим ентузијазмом.