Привремени гранични прелаз на Аеродрому МИНД Крагујевац који се налази у оквиру МИНД Парка, отворен је у циљу подстицања економског, привредног, туристичког, културног и свеукупног развоја Шумадијског округа, града Крагујевца и самог Аеродрома МИНД Крагујевац.

Град Крагујевац успешно спаја своју историјску прошлост са модерним развојем а већ афирмисане манифестације у међународним оквирима имају све више посета из иностранства, као и упита за директне појединачне доласке својим ваздухопловима, како за посету овом региону, тако и ради транзитног задржавања у Крагујевцу.

Корисници аеродрома ће имати међународне прелете у земље региона, што ће промовисати град Крагујевац и цео Шумадијски округ, а Аеродром МИНД Крагујевац би омогућио најбржи вид директне интернационалне комуникације и допринео развоју подстицајног окружења и одрживе будућности МИНД Парк-а, града Крагујевца и целог Шумадијског округа.