На Језеру Гружа, у организацији Удружења ратних војних инвалида и породица погинулих бораца Крагујевац у сарадњи са Удружењем ратних војних инвалида и породица погинулих бораца Републике Србије и уз подршку Града Крагујевца, данас се одржава Куп у лову рибе удицом на пловак. Учеснике овог такмичења које се организује скоро две деценије у име Града је поздравио Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

Град Крагујевац настоји да увек подржи акције Удружења ратних војних инвалида, па тако и ову традиционалну манифестацију која већ 18 година окупља риболовце бројних удружења из Србије, али и Републике Српске, на Гружанском језеру. Риболовачки куп, осим такмичења у пецању које његовим учесницима није примарно, пре свега је прилика да се ратни војни инвалиди сваке године састану, уживају у дружењу, али и евоцирају успомене, како добре, тако и лоше, рекао је Стевовић.

Ратни војни инвалиди, додао је он, равноправни су чланови друштва који су задужили нашу отаџбину и завредили велику пажњу и подстрек. Њихово дружење и пријатељство млађим генерацијама треба да послужи као пример, а Град ће наставити да подржава сличне организације, поручио је Стевовић.

За овогодишњи Куп у лову рибе удицом на пловак на Језеру Гружа пријавило се 16 тимова од којих ће најбољи отићи са пехаром. Према речима свих такмичара, само учешће је већ награда јер, поред уживања у пецању и заједнички проведеном времену, тиме доприносе неговању ове манифестације.