Доделом пехара и награда, данас је завршен 20. Шумадијски сајам пољопривреде који је у протекла четири дана на Шумадија сајму окупио више од 100 излагача, уз учешће многобројних удружења, организација и културно-уметничких друштава.

Овогодишњи Шумадијски сајам пољопривреде прошао је у знаку јубилеја, јер се организатор „Шумадија сајам“ потрудио да више него икада, окупи највећи број излагача из различитих области, дистрибутера пољопривредне механизације и опреме, произвођача сточне хране, затим друге општине које су представиле своје произвођаче, институте, осигуравајуће компаније, оценила је др Снежана Живановић Катић, чланица Градског већа за равномерни и одрживи развој села и града.

Поред тога што је покровитељ, град Крагујевац је допринос Сајму пољопривредне пружио и преко Одељења за пољопривреду, организујући бројне изложбе - оваца, коња, ситних животиња и последњег дана, изложбе говеда, на којој су по оцени комисије изложена грла врхунског квалитета и генетике. На штанду града Крагујевца, бројни посетиоци информисани су о субвенцијама и програмима које реализује град Крагујевац. То је била и прилика да разговарамо са њима, чујемо њихове предлоге, савете и потребе, што нам је било од великог значаја, рекла је Живановић Катић, имајући у виду да ускоро улазимо у планирање буџета за пољопривреду за наредну годину. Поред стручних трибина, изложби, потписивања протокола са Новосадским сајмом, на сајму је било бројних забавних садржаја, посебно интерсесантних најмлађим посетиоцима. Ове године то је било прескакање препона у организацији клуба „Џокеј“, полигон за тракторе са приколицом, никад већа фијакеријада, гулашијада удружења ловаца.

У години јубилеја, град Крагујевац је одлучио да путовањем у Болоњу, на један од највећих сајмова пољопривреде у Европи ЕИМА 2024. награди села, удружења и појединце који су били организатори, учесници или победници на смотрама, разним такмичењима и манифестацијама у нашим селима а међу њима су, поред осталих Дани шљиве, гулашијаде, Тројички сабор у Пчелицама, Косидба у Грбицама. Надамо се да ће ова награда, рекла је Живановић Катић, која је на свечаном затварању Сајма пољопривреде уручила ваучере, бити подстрек и другима да следеће године узму активно учешће у манифестацијама, а град Крагујевац ће труд сигурно наградити.

У знак захвалности за изванредан рад и допринос 20. Сајму пољопривреде, директор Шумадија сајма, Александар Штајн, је на завршној свечаности, уручио пехаре Удружењу „Шумадијски опанак“ и Заводу за смештај одраслих лица „Мале Пчелице“.