Представа ''Стара планина'' редитељке Емилије Мрдаковић апсолутни је победник 11. Међународног фестивала луткарства у Подгорици. На фестивалу луткарске игре који окупља позоришта из земаља региона и Европе, међу најмаштовитијим су биле представе крагујевачког Позоришта за децу и младе и из Црне Горе донеле шест награда: награда "Горан Булајић" за најбољу режију, Емилији Мрдаковић, награда "Драган Радуловић" за најбољу драматургију, Јелени Стојановић Патрногић, награда за најбољу сценографију, Kлаудиа Ламантеа, награда за глумачко мајсторство, Милици Вранеш. Дарија Вулић освојила је награду за глумачко мајсторство за представу ''Јан Бибијан''.

Осим награда, директорка позоришта и Међународног фестивала "Златна искра" Јелена Стојановић Патрногић, проглашена је за овогодишњег Амбасадора Међународног луткарског фестивала у Подгорици.

Међународни фестивал луткарства у Подгорици уз подршку Министарства културе и медија Црне Горе, Секретаријата за културу Главног града Подгорица одржавао се од 5. септембра у Културно-информативном центру ''Будо Томовић'' а наступили су позоришни ансамбли из Шпаније, Румуније, Босне и Херцеговине, Хрватске, Црне Горе и Србије.

Какав диван почетак сезоне – поручују из Позоришта за децу и младе!