За нашег суграђанина Драгана Ристића који је на Параолимпијским играма у Паризу однео победу у гађању малокалибарском пушком данас је у згради Градске управе приређен свечани пријем. Параолимпијца и представнике Стрељачког клуба „Чика Мата“ у коме Ристић иначе тренира, у име Града је поздравио Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

Ово злато нашем граду значи много. За локалну самоуправу оно значи да су улагања у стрељаштво које уопште није јефтин спорт валоризована на најбољи могући начин. Освајањем најсјајнијих одличја Крагујевац је стављен на мапу озбиљних стрелаца. За нове генерације, младе стрелце и оне који маштају да уђу у нашу стрељану, тренирају и једног дана освајају овакве медаље оно је мотививишући пример, казао је Стевовић. Истакавши да стрељаштво у Крагујевцу иде узлазном путањом, он је нагласио да све што Град треба да уради јесте да подржи овај спорт и нове таленте које „Чика Мата“ већ има, а који ће тек показати своје најбоље спортско лице. Град Крагујевац ће наставити да улаже у Стрељачки клуб „Чика Мата“, у обнављање њихове опреме и сређивање простора у коме тренирају како би се наши стрелци што боље припремили за Светско и Европско првенство, као и за Олимпијаду у Лос Анђелесу 2028. године, поручио је Стевовић.

Са припремама је, каже Ристић, кренуо још у фебруару, а освојено злато и сребро на европском првенству у јуну дали су му снагу и веру да ће моћи да оствари добар резултат и на Параолимпијским играма у Паризу као што је то урадио у Токију. Тренинзи су били врхунци, али притисак, трема и превелика жеља да брзо остварим успех учинили су да изостане медаља у гађању ваздушном пушком, што ме није омело да после три дана, уз два добра тренинга, у гађању малокалибарском пушком остварим жељени резултат. Шта смо заиста урадили и колики смо успех остварили видимо тек кад се вратимо у Србију и због тога хвала свим грађанима, Србији, што цене оно што раде параолимпијци и Граду Крагујевцу што подржава стрељаштво. Надам се да ћу, као и наши ватерполисти, успети да поновим резултат 2028. године у Лос Анђелесу, рекао је Ристић.

Председник Стрељачког клуба „Чика Мата“, Милан Армуш, истиче да су чланови клуба на време схватили шта је потребно да би се пратили светски резултати. Једино на тај начин си конкурентан за освајање титула, медаља, а наш клуб 11 година за редом осваја и титулу државног првака, док је Србија међу првих пет земаља на свету у стрељаштву. Тренутно имамо четири јако добра стрелца и надамо се да ће Крагујевац у Лос Анђелесу имати четири представника у овом спорту, казао је Армуш. Нагласивши да је, како би се пратили трендови, потребно да се комплетна опрема занавља скоро сваке године и да то не би могли без помоћи Града, он је захвалио челним људима локалне самоуправе што су препознали њихов рад и дали им подршку захваљујући којој су уследили постигнути резултати.