Највећи приватни здравствени систем у региону MediGroup, отворио је своју прву поликлинику у Крагујевцу, у којој ће се пружати специјализоване услуге из области гинекологије и акушерства, интерне медицине као и комплетна лабораторијска дијагностика.

Сиболичним пресецањем врпце, почетак рада MediGroup поликлинке, озваничили су Дејан Ружић, заменик градоначелника, Маријана Василеску, генерална директорка ове групације и Наташа Вујичић, менаџерка MediGroup поликлинке у Крагујевцу.

MediGroup је до сада била заступљена у великом броју градова и општина у Србији, а задовољство је што је од данас и део нашег града, рекао је Ружић. Отварањем нове поликлинике, грађанима Крагујевца, али и Шумадијског округа, се пружа могућност да изаберу још једну здравствену установу у којој ће прегледе обављати врхунски стручњаци и на најсавременијој медицинској опреми. На овај начин, поред осталог, показујемо да Крагујевац расте и да је интересантан свим значајним привредним субјектима, па тако и оним који се баве здрaвственом заштитом, јер бирају наш град као место свог даљег развоја, поручио је Ружић.

У Србији постојимо 11 година, а наш здравствени систем градили смо, постављајући задовољство пацијената на прво место, рекла је Маријана Василеску, генерална директорка, истакавши да ће на исти начин радити и у Крагујевцу. Тежимо ка томе да имамо најбољу и најсавременију опрему и специјалисте у својим областима. За почетак у новоотвореној поликлиници лекари MediGroup обављаће прегледе из области интерне медицине, гинекологије, акушерства и лабораторијске анализе, али намера нам је, најавила је Василеску, да услуге ширимо и осталим медицинским специјалистичким областима, како би поликлиника у Крагујевцу постала једна од најбољих у Србији.

MediGroup поликлиника налази се у Змај Јовиној улици број 53, а њено радно време је од 7 до 20 часова, а суботом од 8 до 14 сати.