Унапређење квалитета информисања Крагујевчана и Крагујевчанки о свакодневном животу и проблемима са којима се суочавају особе са инвалидитетом, припадници и припаднице мањинских заједница и других рањивих друштвених група била је тема трибине ''Локални  медији у служби заједнице - Медији за све'' која је у организацији Рес Публика Тима одржана у згради Градске управе.

Трибина је била прилика да представници удружења грађана и медија поделе своја искуства и размотре могућности заједничког утицаја на квалитет извештавања, а догађај је отворен уводним обраћањима др Гордане Дамњановић, помоћнице градоначелника за здравствену и социјалну заштиту, људска и мањинска права, Милене Стојановић, активисткиње Центра за самостални живот особа са инвалидитетом и новинара Мирослава Милетића.

Када је реч о особама са инвалидитетом треба узети у обзир угао гледања припадника ове друштвено осетљиве групе, као и читаве заједнице. Улога информисања ту јесте примарна, али постоји нешто још важније, а то је прихватање, истакла је Дамњановић и додала да је најбитније превазилажење проблема у прихватању различитости. Изразивши наду да ће се овај пројекат Рес Публике развијати у правцу креирања сајта, платформе, радио или телевизијске емисије коју би водиле особе са инвалидитетом и где би указивале шта треба унапредити, Дамњановић је поручила да ће Град Крагујевац, који иначе има одличну сарадњу са свим удружењима, наставити да слуша њихове потребе и подржава овакве пројектне активности.

Активисткиња Милена Стојановић је као приоритет навела да треба прекинути са спорадичним и често неадекватним извештавањем о потребама и положају особа са инвалидитетом. Медији би у свом извештавању морали јасно да представе теме које муче особе са инвалидитетом и раде на аналитичком сагледавању наших проблема, као и да буду контролни механизам испуњавања јавних политика у вези особа са инвалидитетом, поручила је Стојановић.

Наводећи да је заједница, како на локалном, тако и на републичком нивоу, урадила пуно по питању особа са инвалидитетом, да су све заступљенији у извештавању медија, као и да се сам менталитет људи променио, новинар Мирослав Милетић оцењује да још недостаје мало већа агилност удружења. Ако нас не контактирате и обавестите, нико од новинара не може да зна шта се све дешава. Да би дошло до бољег информисања потребно је да председници удружења, али и чланови, буду много више проактивни, казао је Милетић.