На састанку Тима за ментално здравље младих и представника омладинских савеза, коме су у име града присуствовали Јелена Павић, чланица Градског већа за здравстену и социјалну заштиту и координаторка Тима за ментално здравље младих и Стефан Јовановић, помоћник градоначелника за омладину и сарадњу са Универзитетом, представљен је национални програм „Хеј, ту смо!“.

Реч је о програму подржаном од стране Министарства омладине и туризма а спроводе кровни савези младих Национална асоцијација канцеларија за младе, Савез омладинских удружења ОПЕНС, Национална асоцијација практичара/ки омладинског рада, Кровне организације младих Србије и Савез извиђача Србије.

Циљ програма је унапређење менталног здравља младих и настоји да одговори на све изазове са којима се млади у Србији суочавају, као и да им обезбеди доступност знања, вештина и ресурса како би самостално допринели свом благостању, остварили личне потенцијале, превазишли ризике.

Учесницима састанка, представљене су активности из области менталног здравља које Град Крагујевац и Канцеларија за младе спроводе а током дискусије закључено је да је потребно дефинисање будућих активности у континуираном раду на превенцији менталних проблема Посебан акценат стављен је на умрежавање и јачање капацитета тима и укључивање студената психологије у саветодавни рад.

Заједнички циљ је побољшање менталног здравља и добробити младих, закључак је састанка и договорена даља разрада активности за реализацију програма.