Подршка града Крагујевца аматерском спорту и најмлађима, повод је посете члана Градског већа за спорт Предрага Стевовића, школи фудбала и клубу Арена 2012, који им је том приликом уручио спортску опрему за тренежне и такмичарске активности.

У школи фудбала која покрива више насеља у овом делу града, Грошницу, Велико поље, Ћаву и део Станова тренира преко 100 деце. Клуб има велики број деце зато што воле да се друже, да раде са својим тренерима али зато што имамо и родитеље који доводе децу на тренинге и без чије посвећености их не би било у толиком броју, рекао је Стевовић. Најмање што град Крагујевац може да уради је да донира одговарајућу спортску опрему, а у договору са тренерима и руководиоцима клуба у наредном периоду планирамо да обезбедимо и додатну. Намера нам је да обиђемо и друге школе које посвећују пажњу најмлађима, јер је спорт изузетно важан за њихов развој и здравље, рекао је Стевовић, истакавши и то да међу њима сигурно има шампиона који ће сутра представљати свој град и државу.

За 12 година колико клуб постоји и који је извео 10 генерација дечака и девојчица, данас правих фудбалера и фудбалерки, први пут нас је неко обишао и донирао опрему или било какав други поклон, због чега нам ова посета пуно значи, рекао је Душан Вучинић, тренер ФК Арена 2012. Као школа фудбала и клуб такмиче се на свим турнирима по читавој Србији, а недавно су као једини клуб из Крагујевца учествовали на Меморијалном турниру „Радоми Антић“, и играли финале раме уз раме са највећим клубовима из Србије, Црвеном Звездом, Партизаном и Земуном, као и клубовима из Босне и Херцеговине и Црне Горе. Поред фудбала, истиче тренер Вучинић, децу учимо да буду здрави људи, пријатељи, да здраво размишљају и да се здраво понашају и уживају у спорту, а да ће кроз такмичења и тренинге напредовати као фудбалери и будући шампиони.