Тема другог по реду међународног округлог стола у организацији  УСПР ''Свет'' и Хуманитарног радија под покровитељством града је Социјализација особа са инвалидитетом. Учеснике је у име града поздравила Јелена Павић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту, која је истакла посвећеност града у пружању подршке грађанима којима је помоћ потребна а међу којима су и особе са инвалидитетом.

Град Крагујевац доноси стратешка документа и локалне акционе планове који нас обавезују да спроводимо активности и циљеве који у њима стоје, казала је Павић. Оно на шта се највише ослањамо је сарадња са многобројним удружењима ОСИ јер сами одређују своје приоритете и потребе које постепено заједно решавамо.Таква сарадња је дала одређене резултате у унапређењу њиховог положаја нарочито у приступачности и социјалној инклузији и то кроз инфраструктурне пројекте и културне садржаје, а у прилог томе говоре награде које је град добио као прмер добре праксе од различитих националних институција. Финансирајући годишње програме социјалне заштите, као што је и овај, град размењује практична искуства других градова и земаља која касније можемо да имплементирамо у нашем систему.

Уређење социјалне области и укључивање особа са инвалидитеом у друштвени живот је наш циљ, казала је Славица Лукић, председник Удружења грађана Експрес и Хуманитарног радија. Ове године са колегама из Русије разговарамо о досадашњим активностима али и начинима збрињавања  особа са инвалидитеом након смрти родитеља или старатеља у за то намењене установе што је код нас још увек неразвијено и услуге персоналних асистената, рекла је Лукић и додала да свака активност направи помак у унапређењу положаја особа са инвалидитетом и њихову бољу видљивост и социјализацију, казала је Лукић, једна од организатора и учесника трибине.