На Тргу војводе Радомира Путника, Ђачком и Тргу омладине данас се одвијају многобројни програми, а у оквиру Европске недеље мобилности која се обележава од 16. до 22. септембра. Град Крагујевац после десет година поново учествује у Европској недељи мобилности и то у друштву 2000 градова из 44 земље.

Општинама и градовима, Европска недеља мобилности пружа прилику да грађанима представе одрживе алтернативе у саобраћају и да разговарају о еколошким проблемима са којима се сусрећемо, рекао је Душан Алексић, члан Градског већа за образовање. Заједнички јавни простори су тема овогодишње недеље мобилности уз слоган „Крећимо се квалитетније“, тако да све оно што данас радимо на трговима и активности које ћемо спроводити сутра, када ће као и данас одређени делови улица у граду бити затворени за саобраћај, у складу су са овим слоганом, додао је Алексић.

Програм на Тргу војводе Радомира Путника, данас је био намењен најмлађима и најстаријим суграђанима. Агенција за безбедност саобраћаја уз асистенцију Саобраћајне полиције ПУ Крагујевац, поставила је саобрaћајни полигон и учила их о понашању у саобраћају, Црвени крст је одржао радионицу „Крагујевац по мери старијих“ и показну вежбу за пружање прве помоћи приликом повреда у саобраћају, Институт за јавно здравље организовао је проверу основних здравствених параметара. На Ђачком и Тргу омладине, данашњи програм је намењен средњошколцима где се до 19.00 сати одржава Eco-street Party у организацији Ђачког парламента Прве крагујевачке гимназије и Дома омладине, док су за пратеће активности задужени ГТО, Decathlon са тест зоном за бицикле а ученици средње школе „Кнез Александар Карађорђевић“ спроводе анкету о задовољству функционисања саобраћајем у граду Крагујевцу.

Анкета се може попунити и онлајн на следећем ЛИНКУ

Упитник о задовољству грађана функционисањем саобраћаја у граду Крагујевцу