Саветник градоначелника Крагујевца др Марко Селаковић сусрео се данас у Москви са Владиславом Мишченком, директором за спољнотрговинску сарадњу и међународне односе, и Лидијом Лукашенко, шефом одељења за међународне односе Привредне коморе Москве. На састанку је потврђена спремност Привредне коморе Москве да настави партнерску сарадњу са институцијама и компанијама из Србије. Високи званичници Привредне коморе Москве обавестили су др Селаковића о намерама да делегација овог града посети Србију и Крагујевац током пролећа наредне године. Информационе технологије, транспорт, логистика и иновације биће у фокусу посете.

"Изузетно је значајно да у Привредној комори Москве имамо снажног и поузданог партнера који може да донесе руске иновације, технологије и инвестиције у Србију, али и да одигра кључну улогу у повезивању српских и руских привредника. Радујемо се најављеној посети: имајући у виду да, захваљујући бројним иновативним компанијама, Државном дата центру, Универзитету и Иновационом дистрикту који се развија, Крагујевац постаје апсолутни високотехнолошки центар Србије и региона, овакви разговори и иницијативе додатно добијају на значају. Потрудићемо се да будемо добри домаћини партнерима из Привредне коморе Москве", нагласио је др Селаковић.