Локални омбудсман града Крагујевца Јелена Миливојевић је учествовала на састанку Мреже начелника управа и Мреже за електронску управу Сталне конференције градова и општина (СКГО), одржаној у Београду у организацији СКГО и Агенције за развој Владе Швајцарске.

Састанак је, између осталог, био фокусиран и на успостављање међуопштинске сарадње са посебним освртом на сарадњу у области локалног омбудсмана.

Локални обмудсман града Крагујевца је тим поводом окупљенима одржала презентацију: „Поступак успостављања међуопштинске сарадње Крагујевца и Аранђеловца, Кнића и Раче у области локалног омбудсмана“ у којој је пренела настојања крагујевачке канцеларије Локалног омбудсмана на успостављању регионалне институције омбудсмана.

Она је том приликом оценила да је велико интересовање локалних самоуправа админстративно упућених на Крагујевац за сарадњу са Локалним омбудсманом Крагујевца по питањима права грађана и истакла да крагујевачка канцеларија за своја настојања има подршку Сталне конференције градова и општина и надлежног Министарства за државну управу и локалну самоупру које својим активностима подстиче међуопштинску сарадњу.

Састанак Мреже начелника управа и Мреже за електронску управу је реализован у оквиру програма: „Партнерство за добру локалну самоуправу“ који подржава Влада Швајцарске, а спроводи СКГО.