Потпредседник Владе Републике Србије и министар унутрашњих послова Ивица Дачић присуствовао је данас пуштању у рад система за аутоматску детекцију саобраћајних прекршаја, инсталираних на подручју ПУ Крагујевац и том приликом изјавио да се Министарство труди да што више аутоматизује евидентирање саобраћајних  прекршаја. Систем за аутоматску детекцију саобраћајних прекршаја постављен је на делу државног пута првог Б реда, непосредно испред кружног тока у Баточини, где је дозвољена брзина кретања ограничена на 50 км на час.

Према урађеној анализи најкритичнији су летњи месеци и највећи део прекршаја су неприлагођена брзина, коју ће овај систем аутоматски бележити. Због неприлагођене брзине угрожавају се животи људи, читавих породица, а нарочито деце, која нису возачи а као такви нису активни учесници у саобраћају. Угрожавање живота других људи, нису саобраћајни прекршаји, већ тешка кривична дела, истакао је министар Дачић, и навео да ће формиране радне групе, имајући у виду да више од 500 људи годишње страда у саобраћајним несрећама, радити на превенцији.

Данашња посета министра Дачића била је прилика за сагледавање стања безбедности и рада Полицијске управе у Крагујевцу.

Када је реч о општем стању безбедности ово је једна од управа која је остварила добре резултате, јер за годину и по дана није било најтежих кривичних дела, а добри резултати су постигнути и у борби против криминала и евидентираним кривичним делима. Како би грађани били задовољни и имали боље услове, битно је да сагледамо шта можемо још да помогнемо полицији. Савремено модерно доба намеће развој у области информационих технологија, тако да очекујемо да ће и ПУ у Крагујевцу бити део система комуникационих веза унутар Министарства унутрашњих послова, који ће обезбедити поуздане везе и остваривање свих погодности приликом обављања свакодневног рада полиције.

Први потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић састао се данас у згради Градске управе и са градоначелником Крагујевца Николом Дашићем и председником Скупштине града Ивицом Момчиловићем, и том приликом, у циљу заштите интереса грађана и државе, разговарали о успостављању још боље сарадње.