Сајам комуналне опреме „Комдел Ехпо 2024“ 19. по реду данас је отворен а посетиоци ће бити у прилици да се упознају са широким спектром производа који се односе на еколошка решења, урбану инфраструктуру и управљање отпадом. Традиционалну сајамску манифестацију, која је окупила бројне компаније и организације из сектора комуналних услуга како би приказали иновације и опрему за јавне услуге, под покровитељством Града Крагујевца, организовали су Шумадија сајам, ЈКП „Шумадија“, Удружење „Комдел“ и Привредна комора Србије.

Последњих година на Шумадија сајму у Крагујевцу одржавају се различити сајмови на којима излагачи представљају иновације, технологију, најсавремнију опрему и своје услуге. Сајам „Комдел Ехпо 2024“ за нас је значајна јер желимо да се на улицама Крагујевца налази најсавременија опрема зато што она гарантује квалитет услуге, брзину, продуктивност а самим тим и мање трошкове рада, рекао је председник Скупштине града Ивица Момчиловић, који је отворио сајам. Када су у питању јавна комунална предузећа, из године у годину улажемо у опрему а сајмови оваквог типа су прилика да након сајма њихове капацитете повећамо и побољшамо. Ове године имамо и знатно већи број излагача и посетилаца што је јасан показатељ једне успешне манифестације која  доприноси и привреди града Крагујевца, тако што поред осталог утиче и на попуњеност смештајних капацитета. Као оснивачи подржаћемо овакве и сличне сајмове и у будућности, поручио је Момчиловић.

Привредна комора Србије сајам „Комдел Ехпо 2024“ подржава кроз активности Удружења комуналне делатности које окупља око 2200 компанија. Ово Удружење као приоритет истиче смарт и имплементацију иновативних решења, посебно имајући у виду суочавање са недостатком кадрова, али и диверсификација средстава за финансирање комуналног сектора и преко ЕУ фондова, рекао је Предраг Лучић, директор Привредне коморе Србије, Регионалне привредне коморе Шумадије и Поморавља.

Овогодишњи сајам „Комдел Ехпо 2024“ је централни догађај у комуналном сектору на ком ћемо разменити искуства из области комуналних услуга, рекао је Марко Вујновић, директор ЈКП „Шумадија“. Модерна механизација је кључ нашег пословања јер подижемо ефикасност у пословању, утицај на животну средину и помажемо одрживост наше заједнице. Тежимо да сваке године напредујемо како у дигитализацији тако и у модерној механизацији, како би што ефикасније обавили посао, истако је Вујновић.

Ово је једини сајам ове врсте у нашој земљи, што је и разлог присуства већег броја излагача механизације, рекао је Александар Штајн, директор Шумадија сајма, истакавши да су предвиђене и две радионице посвећене технолошким достигнућима у комуналном сектору.