На територији града, екипе Јавног комуналног предузећа Шумадија Крагујевац, у складу са Програмом одржавања комуналне инфраструктуре, у петак, 11. октобра, у складу са временским условима, обављају следеће радове:

- асфалтирање ударних рупа у улицама Партизанска (МЗ Бресница), Атинска и Љубе Вучковића (МЗ Аеродром)

- припрема за асфалтирање улица Вердијева (МЗ Петровац) и Панте Милановића (МЗ Горње Јарушице)

- насипање каменим материјалом и ваљање на територији МЗ Каменица

- поправка бехатон плоча на више локација у граду

- обележавање хоризонталне сигнализације, аутобуска стајалишта у улицама Крагујевачког октобра, Краља Милана IV и Стадионска (МЗ Вашариште)

- поправка оштећене и уградња недостајуће вертикалне саобраћајне сигнализације на територији МЗ Белошевац, МЗ Илићево и МЗ Маршић

- ручно чишћење и прочишћавање пешачких стаза, тротоара и платоа, сакупљање папира са јавних површина, машинско чишћење саобраћајница, као и ноћно прање улица у складу са Програмом одржавања јавне хигијене

- дневно прање улицa Теслина и Стојана Протића (МЗ Пивара)

- кошење таруп руком на територији МЗ Голочело

- кошење уређених зелених површина у Спомен парку Крагујевачки октобар (МЗ 21. октобар)

- кошење зелених површина на прилазима граду дуж улица Змај Јовина (МЗ 1. Мај), Саве Ковачевића и Града Сирена (МЗ Бубањ)

- орезивање шибља и живе ограде у Спомен парку Крагујевачки октобар (МЗ 21. Октобар)

- поправка светиљки јавног осветљења које нису у функцији на територији МЗ Ботуње као и отклањање кварова на мрежи јавног осветљења у ширем центру града.