Промоција значаја дечије физичке активности за нормалан раст и развој коју Град Крагујевац спроводи донацијом спортских пакета предшколским установама и основним школама настављена је данас у вртићу „Бамби“ где је члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић, малишанима и васпитачима ове установе уручио спортске реквизите специјализоване за рани узраст.

Након неколико пакета спортских мајица које је Град Крагујевац у претходном периоду поклонио основним школама, на ред су дошли вртићи. За наше најмлађе суграђане припремили смо пакете спортских реквизита који ће помоћи и васпитачима да заједно са децом осмишљавају нове игре кроз које ће развијати моторичке и социјалне вештине, казао је Стевовић. Ово је други вртић који смо посетили у оквиру акције подизања свести о значају бављења спортом, додао је он и најавио да ће у наредном периоду пакете добити још четири вртића. Град ће наставити да улаже у децу и аматерски спорт, поручио је Стевовић, нагласивши да је међу овим малишанима можда неки будући професионални спортиста или репрезентативац који ће једног дана поносно представљати наш град и државу.

Живимо у времену технологија када је свака прилика за промовисање здравих стилова живота изузетно важна, каже Сузана Радаковић, помоћник директора за педагошки рад Предсшколске установе „Нада Наумовић“, наглашавајући колико је физичка активност значајна за правилан раст и развој деце раног узраста. Наши практичари у оквиру реалног програма организују различите физичке активности и ова донација представља додатну мотивацију, како за децу, тако и за одрасле, у осмишљавању нових полигона и игара, рекла је Радаковић.