На територији града Крагујевца, екипе Јавног комуналног предузећа „Шумадија“ Крагујевац, у складу са Програмом одржавања комуналне инфраструктуре, у уторак 15. октобра, у складу са временским условима, обављају следеће радове:

- асфалтирање ударних рупа у улицама Бранислава Нушића, Луја Пашића (МЗ Центар), Танаска Рајића (МЗ Ердоглија), Милована Гушића (МЗ1. мај) и Кнеза Милоша (МЗ Палилуле)

- припрема за асфалтирање улица Вердијева (МЗ Петровац) и Панте Милановића (МЗ Горње Јарушице)

- уређење платоа код градске тржнице на Аеродрому

- поправка бехатон плоћа у ширем центру града

- насипање каменим материјалом и ваљање на територији МЗ Каменица

- обележавање пешачких прелаза и других ознака на коловозу у улицама Крагујевачки октобар и Десанкин венац (МЗ Вашариште)

- поправка оштећене и уградња недостајуће вертикалне саобраћајне сигнализације на територији МЗ Сушица, МЗ Шумарице и МЗ Вашариште

- ручно чишћење, прочишћавање пешачких стаза, тротоара, платоа, сакупљање папира са јавних површина, машинско чишћење саобраћајница и ноћно прање улица у складу са Програмом одржавања јавне хигијене

- дневно прање улица Илинденске (МЗ Багремар) и Октобарских жртава (МЗ Грошница)

- кошење таруп руком на територији МЗ Голочело

- кошење уређених зелених површина на прилазима граду дуж улица 9.мај (МЗ Белошевац), Стадионска (МЗ Вашариште) и у Спомен парку Крагујевачки октобар (МЗ 21.октобар)

- припрема земље за садњу расаде и садња расаде у Спомен парку Крагујевачки октобар (МЗ 21.октобар)

- поправка светиљки јавног осветљења које нису у функцији на територији МЗ Голочело, у ширем центру града и отклањање кварова на мрежи јавног осветљења на територији града.