На територији града Крагујевца, екипе Јавног комуналног предузећа „Шумадија“ Крагујевац, у складу са Програмом одржавања комуналне инфраструктуре, у четвртак 17. октобра, обављају следеће радове:

- асфалтирање Вердијеве улице (МЗ Петровац)

- асфалтирање ударних рупа у Улици Десанкин венац (МЗ 21.октобар и МЗ Вашариште)

- припрема за асфалтирање Улице Панте Милановића (МЗ Горње Јарушице)

- поправка бехатон плоча у ширем центру града

- насипање каменим материјалом и ваљање у Улици Светислава Вуксановића (МЗ Ждраљица)

- обележавање средишних и разделних линија у улицама Миодрага Влајића Шуке (МЗ 1.мај) и Владимира Роловића (МЗ Аеродром)

- обележавање паркинг места за ОСИ и других ознака на коловозу – бициклистичка трака у Улици Десанкин венац (МЗ 21.октобар)

- поправка оштећене и уградња недостајуће вертикалне саобраћајне сигнализације на територији МЗ Аеродром, МЗ Вашариште и МЗ Шумарице

- ручно чишћење, прочишћавање пешачких стаза, тротоара, платоа, сакупљање папира са јавних површина, машинско чишћење саобраћајница и ноћно прање улица у складу са Програмом одржавања јавне хигијене

- дневно прање дела улица Интернационалних бригада (МЗ Петровац), 19.октобра (МЗ Илићево) и Октобарских жртава (МЗ Грошница)

- кошење таруп руком на територији МЗ Лужнице

- кошење уређених зелених површина у Спомен парку Крагујевачки октобар (МЗ 21.октобар, МЗ Вашариште и МЗ Сушица)

- орезивање шибља и живе ограде на територији МЗ Центар, МЗ 1.мај и МЗ Палилуле

- припрема земље за садњу расаде и садња расаде у Великом парку (МЗ Вашариште)

- поправка светиљки јавног осветљења које нису у функцији на територији МЗ Каменица и отклањање кварова на мрежи јавног осветљења на територији града.