Инфраструктурни пројекти, привреда града, социјална политика, спорт биле су теме о којима је градоначелник Крагујевца Никола Дашић, говорио током гостовања у Јутарњем програму Радио телевизије Србије.

Крагујевац, центар Шумадијског управног округа, препознат је кроз историју али и данас као индустријски центар који постиже водеће резултате у спољно-трговинском билансу. Због тога је Влада Србије пројекат изградње железничке пруге Јовановац -  Цветојевац – крак Собовица, прогласила изузетно значајним, подсетио је Дашић. Имајући у виду да град Крагујевац није само град аутомобилске индустрије, већ је захваљујући Мајнд парку у оквиру кога Сименс има своју производњу и град шинских возила, изградња железничке пруге значајно ће смањити трошкове транспорта готових производа и делова, прозведених у Крагујевцу, а планирано је да ова пруга буде намењена и за путнички саобраћај. У новембру се очекује издавање грађевинске дозвола, и од тренутка отварања градилишта, рок за изградњу је 900 дана, што би значило да би се завршетак пруге могао очекивати у другој половини 2026. године, рекао је градоначелник Дашић.

Изразивши захвалност свима који су помогли и председнику државе што се у Крагујевцу реализује историјски и највећи капитални пројекат који ће бити изведен на простору Шумадије - изградња Северне обилазнице, градоначелник Дашић је рекао да је у току асфалтирање првих пет, од укупно 22 километра. Завршетак прве половине Северне обилазнице, чија је изградња важна не само због привредног развоја већ и еколошког аспекта очекује се до јесени следеће године. У претходном периоду доста је инвеститора покренуло своје бизнисе у Крагујевцу, а међу њима има и оних који после 20 година због повољног пословног и привредног амбијента шире своје капацитете. Због инфраструктурних ресурса којих је све мање за будуће инвеститоре уз Северну обилазницу градиће се и нова индустријска зона, рекао је Дашић. Говорећи о значају производње новог модела аутомобила у Стелантису, он је рекао да шумадијска привреда озбиљно учествује у укупном извозу српске привреде остварујући позитиван спољнотрговински биланс, а Стелантис ће томе додатно допринети.

За јутарњи програм РТС-а градоначелник је говорио и о Државном дата центру у Крагујевцу, као једном од седам најмодернијих у Европи, а који су за похрањивање својих података препознале велике светске компаније, али и најеминентнија научна светска институција ЦЕРН. Уз подршку целе државе за његов даљи развој и проширење, град је определио ново земљиште и сада се  уз Државни дата центар гради Иновациони дистрикт, где ће бити смештени пословни простори светских ИТ компанија, научно технолошки парк и обезбеђени услови да млади из ИТ заједнице раде у светским условима.

Награда града Сеула коју је Крагујевац добио за плтаформу „Буди део плана“, изградња два нова вртића којом ће се листа чекања смањити за половину, такође су биле теме разговора, али и спорт и изградња стадиона. Поносни смо на све резулате које наши спортисти постижу у највишим ранговима такмичења, а када је најважнија споредна ствар на свету – фудбал у питању, наш Фудбалски клуб Раднички 1923 борио се у Првој српској лиги, такмичи се у врху табеле и борио се у квалификацијама за европска такмичења, што Крагујевачани нису могли ни да претпоставе да ће се догодити. Тако да је у случају Крагујевца захваљујући резултатима, иницијатива председника Александра Вучића за изградњу модерних стадиона у Србији, и оправдана. У последњем тренутку успели смо да у преговорима са државом постигнемо измену пројектног плана тако да ће се нови стадион градити на уласку у град Крагујевац, а стари „Чика Дача“ се не руши, већ се реновира и остаје као велики тренажни центар. На тај начин, рекао је градоначелник Дашић, за мање новца суштински добијамо два стадиона.