У оквиру пројекта „За лепшу школу“ у складу са програмом Министарства просвете, Ротари клуб из Крагујевца донирао је опрему и то за ученике петог и шестог разреда основних школа дронове за учење програмских језика „Скреч“ и „Пајтон“, за више разреде мБот роботе ниво2 и вртићу „Невен“ ИКТ опрему и мобилни намештај.

Пре четири године Ротари клубови са територије Србије у сарадњи са Министарством просвете покренули су пројекат „За лепшу школу“ и образовним установама донирали роботе, рекао је Душан Алексић, члан Градског већа за образовање. Све школе на територији града Крагујевца које су изразиле жељу добиле су мБот роботе. Наставници информатике ће данас проћи обуку на роботима што ће им помоћи у примени напредних технологија али и да у пракси на најбољи могући начин нове вештине пренесу ученицима. Што се тиче вртића, Ротари клуб је донирао побољшану ИКТ опрему, фотоапарат, рачунар, пластификатор, видео бим за четири вртића, а вртић „Невен“ је један од њих, нагласио је Алексић.

Уз подршку Града Крагујевца, четврту годину заредом успешно сарађујемо са свим основним школама у Крагујевцу којима је Ротари клуб донирао бар по један школски дрон. Данас ће 42 школе примити донацију мБот робота ниво2 а наставнике информатике упутићемо у детаље како да деци пренесу оно најпотребније, казала је Зорица Јестровић, представник Ротари клуба Крагујевац. Све школе на територији Србије могле су да се пријаве за мБот роботе ниво2 што зависи од тога колико су деца савладала први ниво роботике и колико су заинтересована. По нашој евиденцији све школе у Србији добиле су школски дрон за практичну примену програма „Скреч“ и „Пајтон“. Пројекат ћемо наставити и наредне године, а у зависности од захтева ученика и наставника опрему ћемо изменити, рекла је Јестровић.