У МЗ Горње Јарушице екипе ЈКП ''Шумадија'' Крагујевац након завршених припремних радова у улици Панте Милановића раде на асфалтирању. Укупна вредност инвестиције је нешто мање од 10 милиона динара. Радове је данас обишао градоначелник Никола Дашић са сарадницима.

Асфалтирање улице у МЗ Горње Јарушице није мала инвестиција али је важно да су људи овде задовољни имајући у виду да ову саобраћајницу користе и мештани других села. Горње Јарушице су једно од села у којем се већи број домаћинстава бави пољопривредом и то је оно што желимо да сачувамо, казао је градоначелник Никола Дашић, подсетивши да је у претходном периоду реновирано извдојено одељење основне школе из Десимировца и амбуланта. Остало је да улажемо у путеве како бисмо омогућили што боље услове за живот и људи остали у својим домаћинствима на селу а то јесте наш циљ, поручио је градоначелник Дашић.

Жарко Димитријевић, потпредседник Савета МЗ Горње Јарушице каже да мештани на асфалт чекају неколико деценија и да је улица од велике важности не само за прилаз домаћинствима и њивама већ и за мештане околних села који овим путем одлазе на посао. Он се, у име грађана своје месне заједнице захвалио на разумевању и слуху Градске управе да после много деценија улаже у подизање квалитета живота на селу јер је то један од начина да млади остану у својим породичним кућама.

Након припремних радова Сектор нискоградње ЈКП Шумадија Крагујевац ради на асфалтирању улице у укупној дужини 664 метара и ширини 3,5 метара где ће бити уграђено 410 тона асфалтне масе. Инвестициона вредност је близу 10 милиона динара, каже Биљана Планић, ПР Јавно комуналног предузећа.