Традиционални међународни конгрес здравствених радника, Октобарски здравствени дани, који уз подршку Града Крагујевца и бројних здравствених и академских партнера по 49. пут организује Окружна подружница Српског лекарског друштва Крагујевац, свечано је отворен у Хотелу Крагујевац.

Конгрес за циљ има окупљање чланова Српског лекарског друштва и других здравствених радника ради унапређења знања, вештина и ставова у складу са савременим достигнућима у медицини, а основна тема ове године је „Неуронауке – медицински, технолошки и инкултурациони изазови“.

Град Крагујевац је поносан што је домаћин једног од најзначајнијих стручних скупова у области здравства у нашој земљи и бројних стручњака не само из наше, већ и из других држава, рекла је Јелена Павић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту отварајући конгрес. Наша заједница, додала је она, посвећена је унапређењу и сталном развоју здравственог система, а овакви догађаји поред тога што унапређују медицинску струку, јачају везе и сарадњу међу научницима, лекарима, медицинским техничарима и институцијама у различитим областима медицине и представљају темељ за даљу едукацију и професионални развој наших здравствених радника.

Павић је изразила задовољство што је једна од тема овог конгреса и ментално здравље, област коме је ове године Град Крагујевац посветио пажњу, са посебним освртом на ментално здравље младих, нагласивши да је оно једнако битно као и опште здравље сваког појединца јер доприноси стабилној заједници.

Октобарски здравствени дани су прилика да водећи стручњаци из области медицине и јавног здравља, размењујући најновија сазнања и искуства, заједнички допринесу унапређењу здравственог система и квалитета живота свих наших грађана, казала је Павић и поручила да ће Град Крагујевац наставити да пружа подршку оваквим догађајима јер сматра да је улагање у знање, стручност и повезивање кључно за напредак целокупне заједнице.

Председници Српског лекарског друштва и Окружне подружнице Крагујевац овом приликом су уручили захвалнице, плакете и повеље, а у име градоначелника Крагујевца, Николе Дашића, повељу је примила др Гордана Дамњановић, помоћница градоначелника за социјалну и здравствену заштиту, људска и мањинска права. Она је изразила наду да ће овогодишњи Октобарски здравствени дани бити успешни и инспиративни као и претходних година и наставити да доприносе развоју медицинске праксе у Србији.