Функцију члана Градског већа за комуналне делатности од данас обавља Стефан Јовановић, досадашњи помоћник градоначелника Крагујевца за омладину и сарадњу са Универзитетом. Oн је на предлог градоначелника Николе Дашића, изабран већином гласова одборника на данашњем трећем редовном заседању Скупштине града, а због оставке Маје Ангеловске која је до сада обављала ту функцију.

Из области просторног и урбанистичког планирања усвојено је више одлука о изради Планова генералне регулације и то насеља Угљешница са Авалом – Голиш – Липе, Денино брдо, Станово, Виногради, Корићани као и План детаљне регулације „Саобраћајнице у наставку улице Белодримске до Северне обилазнице града Крагујевца“.

У оквиру Одлуке о одређивању назива улицама и засеоцима у насељeним местима на територији града Крагујевца, одборници су усвојили предлог Савета МЗ Вашариште, да улица код стадиона „Чика Дача“ која спаја улице Крагујевачког октобра и Краља Милана IV носи име Катарине Мировић, прерано преминуле новинарке Радио – телевизије Крагујевац и аутора великог броја емисија о животу људи у нашем граду и шумадијским селима.

На трећој редовној седници Скупштине града, поред осталих усвојене су: одлука о успостављању сарадње града Крагујевца и грчког града Катерини, одлука о приступању изради Акционог плана за одрживу енергију и борбу против климатских промена до 2030.године, одлука о методу, моделу, и почетној цени приватизације Привредног друштва „Радио телевизија Крагујевац“, одлука о утврђивању минимума процеса рада за време штрајка у предшколским установама чији је оснивач град Крагујевац, и дата сагласност на закључење Споразума о уступању обављања послова локалног омбудсмана којим општина Кнић, Аранђеловац и Рача уступају обављање послова локалног омбудсмана граду Крагујевцу.

Ради повећања броја светиљки, а у складу са утврђеним стањем на терену и на основу мишљења стручног надзора, на трећем скупштинском заседању усвојен је Анекс I Уговора о јавно-приватном партнерству за вршење енергетске услуге повећања енергетске ефикасности у јавним објектима и реконструкције система јавног осветљења на територији града Крагујевца.

Усвојени су и редовни годишњи финансијски извештаји, одлуке о расподели добити из 2023. године као и измене финансијских планова и измене и допуне годишњих програма пословања за 2024. годину јавних, јавно-комуналних предузећа и привредних друштава чији је оснивач Град.

Одборници су данас у оквиру тачке дневног реда која се односи на изборе, именовања, постављења и разрешења, поред осталих именовали вршиоце дужности директора више предузећа и установа и то: Јавно-комуналног предузећа „Шумадија“, Мирослава Петрашиновића, Шумадија сајма, Марка Вујновића, Књажевско-српског театра, Александра Штајна, Центра за неговање традиционалне културе „Абрашевић“, Немању Рајчића и Народног музеја Шумадије Крагујевац, Катарину Бабић.