Град Крагујевац је један од учесника пројекта ''Подршка одрживим услугама социјалне заштите у заједници и политикама укључивања на локалном нивоу“ који спроводи Стална конференција градова и општина (СКГО).

Трогодишњи пројекат финансиран од стране ЕУ у оквиру ИПА 2020 и има за циљ побољшање ефикасности политика социјалног укључивања како би се подстакле једнаке могућности и активно учешће жена и мушкараца из најугроженијих и маргинализованих група.

У оквиру реализације пројекта, у згради Градске управе одржан је састанак на којем су представници ресорних градских управа и одељења, институција социјалне заштите, помоћник градоначелника за здравствену и социјалну заштиту, људска и мањинска права др Гордана Дамњановић са Божидаром Дакићем, експертом за социјалну заштиту СКГО, разговарали о мапирању услуга у области социјалне заштите као и будућим активностима који ће се реализовати.

Израда програма унапређења социјалне заштите, мапирање нових услуга и унапређење нормативног оквира у области  социјалне заштите, неке су од тема првог састанка на којем је донет закључак о формирању пројектног тима у чијем саставу ће поред надлежних градских управа и институција социјалне заштите бити и организације цивилног друштва.