На основу акцидентне ситуације проузроковане пожаром у оквиру напуштеног објекта млекаре „Куч компани" у петак  25.10.2024. године око 12 часова и 40 минута, Институт за јавно здравље Крагујевац, констатује да је користећи резултате аутоматског мониторинга квалитета ваздуха у Крагујевцу на локацији Косовска 8. Агенције за заштиту животне средине РС, где се на сваких сат времена прате загађивачи ваздуха сумпор диоксид, азотови оксиди, приземни озон, угљен моноксид и суспендоване честице рм10 и рм2.5, у периоду од 12 до 16 часова 25. 10. 2024. године није дошло до прекорачења дозвољених концентрација праћених аерополутанаса.

Такође резултати мерења квалитета ваздуха Института за јавно здравље Крагујевац за 25.10. 2024. године, са најближег мерног места фиксне станице у односу на објекат који је горео, са локације насеље Аеродром школа „Мирко Јовановић" на којој се континуирано 24 сата мере загађивачи: сумпор диоксид, азотови оксиди и чађ, као и суспендоване честице pm10 нису измерене више од дозвољених вредности.

Сумпор диоксид мање од 3µg/m³, азотови оксиди 12µg/m³, чађ 39 µg/m³ суспендоване честице pм10 33,7 µg/m³

Законом дозовљене вредности за: SO₂ 150µg/m³, NO₂ 85 µg/m³, чађ 50 µg/m³ честице рм10 50 µg/m².

Узимајући у обзир измерене вредности са најближег мерног места, у насељу Аеродром где није долазило до прекорачења дозвољених вредности, није ни постојала опасност од угрожавања здравља грађана квалитетом ваздуха.