Na trećoj sednici gradske izborne komisije, održanoj dana, 24. februara 2022. godine, doneta je Odluka o određivanju biračkih mesta na teritoriji grada Kragujevca za glasanje na izborima za narodne poslanike Narodne skupštine republike Srbije, raspisanim za 3. april 2022. godine.

Gradska uprava za društvene delatnosti, dostavila je Gradskoj izbornoj komisiji, Predlog biračkih mesta na kojima će se glasati u postupku sprovođenja izbora za narodne poslanike Narodne skupštine Republike Srbije, raspisane za 3. april 2022. godine.

Predlog je izrađen u skladu sa Uputstvom za određivanje biračkih mesta, na bazi analize broja birača, udaljenosti glasača od biračkog mesta, stanja i dostupnosti objekata u kojima su ranije održavani izbori, kao i promena koje su nastali iz objektivnih razloga.

Za glasanje na izborima za narodne poslanike Narodne skupštine Republike Srbije određeno je ukupno 168 biračkih mesta na teritoriji Grada Kragujevca.