На завршној трибини Јавне расправе о Нацрту Програма енергетске ефикасности града Крагујевца за период 2023 – 2025. године са Планом енергетске ефикасности за 2023.годину, током које су сва заинтересована правна и физичка лица могла да изврше увид у овај документ, Ана Радојевић, енергетски менаџер града Крагујевца пружила је додатна објашњења и истакла приоритете и циљеве Програма.

Циљ израде овог Програма је најпре анализа потрошње енергије, а затим и предлагање мера које ће довести до уштеде, рекла је Ана Радојевић, енергетски менаџер града Крагујевца. Програм најпре обухвата анализу потрошње енергије у јавном сектору града Крагујевца који подразумева јавни транспорт, јавно осветљење и потрошњу енергије у јавним зградама, а након тога Програм предлаже одређене мере за уштеду енергије у наредне три године. У обавези смо да сваке године остваримо уштеду енергије од једног процента, али овај Програм предвиђа већу уштеду. Програм садржи и План енергетске ефикасности који се односи на мере које су планиране у наредној години, а то су замена грејања у школама које се греју на чврсто гориво и модернизација постојеће јавне расвете која се показала као велики потрошач савременом ЛЕД расветом. Захваљујући овом Програму, увидели смо да је објекат са затвореним базеном велики потрошач. Сходно томе, у наредном периоду ћемо израдити потребну пројектну документацију, а након тога спровести мере енергетске ефикасности на овом објекту.

Нацрт Програма енергетске ефикасности града Крагујевца за период 2023 – 2025. године са Планом енергетске ефикасности за 2023.годину, након ове јавне расправе биће упућен у скупштинску процедуру на разматрање и усвајање.