Неуобичајено високе дневне температуре још једном су одложиле отварање клизалишта на Тргу Светог Ђорђа. Нисмо очекивали овакве временске услове. Ова температура у децембру заиста нас је изненадила, тако да иницијална плоча на клизалишту није могла да се заледи, истакла је Ана Петровић помоћник градоначелника за културу и информисање.

Слој леда који се формира преко ноћи, током дана сунце отопи. Време нам једноставно не иде на руку и период који каснимо надокнадићемо продужетком рока. Нека мала утеха је што нам деца и даље иду у школу. Надам се да ћемо до почетка распуста имати праве зимске температуре.

Ово је једно задовољство које ће се само мало пролонгирати. Верујем да ће наша деца упамтити ову зиму као једну од најлепших у Крагујевцу, поручила је Ана Петровић.

Иначе, манифестацију „Корзо на леду“ прате и богати културно – уметнички садржаји. Програм тече својим током. У среду 21. децембра на Тргу Светог Ђорђа наступиле су Неверне бебе, а вечерас од 19 сати наступа Тања Бањанин.

У суботу 24. децембра од 10 до 12 сати у Малом ликовном салону биће организована „Новогодишња радионица – израда украса“ а од 19 сати је концерт групе Дуо Трио Кватро.

У недељу 25. децембра од 18 сати у БардТеатру биће изведена представа Заборављени Деда Мраз, а од 19 сати јавни час Позоришта младих Центра за неговање традиционалне културе Абрашевић.