У 2022. години градски парламент је заседао 12 пута, одржано је 10 редовних, једна по хитном поступку и једна свечана седница. У наредној години нас очекује, ако не иста, онда још већа одборничка активност и већи број седница на којима ћемо разматрати одлуке које ће долазити од стране Градског већа, рекао је председник Скупштине града Мирослав Петрашиновић, на пријему уприличеном након одржане седнице градског парламента, последње у овој календарској години. Председник Петрашиновић се захвалио одборницима на одржаном високом нивоу политичких дијалога, политичких  дискусија због којих су постигнути високи циљеви.

Можемо да се похвалимо да смо најбољи парламент у Србији када је реч о нивоу политичких комуникација и нивоу политичког обраћања. Управо је то оно на чему смо заједно радили последњих неколико година и чему сте допринели заједно са народним посланицима који учествују у раду градског парламента, рекао је у обраћању одборницима Петрашиновић. То се дефинитвно види по дискусијама, по броју одборника који учествују у дискусијама и начину како аргументовано бране и заступају своје и ставове својих политичких група  без обзира да ли су позиционе или опозиционе. Оно што је најважније, истакао је председник Петрашиновић, је да се никада не прелази граница пристојности, уважавања политичког противника јер смо сви усмерени на то да се град Крагујевац води у добром смеру. Петрашиновић је истакао добру сарадњу са члановима Градског већа и градоначелником Николом Дашићем, једним од најактивнијих предлагача скупштинских аката, одлука, решења које доносимо на седницама Скупштине града.

Петрашиновић је одборницима крагујевачког парламента пожелео успешну  у 2023. години, личну и породичну срећу, добро здравље и квалитетан рад као и међусобно уважавање и поштовање у заједничком доношењу добрих одлука којима ћемо историју Крагујевца мењати на боље, а будућим генерацијама оставити град достојан њихових предака и потомака.