Представници спортских савеза, друштава и клубова потписали су данас уговоре о додели средстава из буџета града Крагујевца за суфинансирање и финансирање годишњих програма којима се остварују потребе и интереси грађана у области спорта у 2023. години.

Комисија је и ове године имала тежак посао, јер је требало одабрати одговарајуће програме који задовољавају високе критеријуме града Крагујевца за додељивање бесповратних средстава за тренажне и такмичарске активности у 2023. години. За програме у области спорта град Крагујевац је буџетом определио 61 милион динара, што није мали износ, а високе критеријуме Комисије у потпуности је задовољило 49 програма, казао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт. Изразивши уверење да су клубови и спортска удружења били задовољни подршком коју су добијали од града Крагујевца у 2022. години и да ће се са таквом сарадњом наставити и 2023. и бити још бољих и већих резултата, Стевовић је поручио да ће Град увек бити уз њих.

Међу спортским удружењима и клубовима који су добили средства за своје програме из градског буџета, поред осталих су Спортски савез Крагујевца, чија је председница Марија Лојпур Гајовић казала да су добијена средства опредељена за клубове који су постизали успехе. Подршка Града пуно значи клубовима иза којих као Савез стојимо и надамо се да ће нам они вратити добрих резултатима.

Атлетски клуб „Раднички“ новцем које добија од града Крагујевца покрива своје основне потребе, исплаћује тренера, путовања, набавку опреме и слично. Атлетика је спорт који нема пуно спонзора и наш главни финансијер је град Крагујевац, да тога нема атлетика у овом граду не би ни постојала, рекао је Слободан Спасић, секретар АК „Раднички“.