Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт обишао је данас реконструисано дечије игралиште у МЗ „21. октобар“, у насељу Ердоглија. Ово је велико насеље, са великим бројем деце које свакако заслужује једно овакво игралиште у чију обнову је утрошено око милион динара. Мислим да нема лепшег начина да се заврши радна година него отварањем још једног дечијег игралишта уз сумирање резултата који су постигнути.

Поносан сам на резултате које смо остварили до сада, а то у бројкама гласи: 16 дечијих игралишта, 15 отворених терена за мале спортове, пет фискултурних сала, пет отворених теретана, стрељана у хали Језеро, прва вештачка стена, уређена обала Шумаричког језера, део партера отворених базена који смо у потпуности средили, забавно-рекреативни парк на језеру Бубањ који уређујемо у сарадњи са Министарством туризма и омладине.

Ово није нешто што радимо успут. Радимо плански, систематски, у сваком насељу, у сваком делу града Крагујевца. Следеће године планирамо да урадимо јиш више, када је реч о основној спортској инфраструктури. У многим спортовима регрутна база је мања него што је била ранијих година, и то је нешто што желимо да променимо. Желимо да што више деце и младих мотивишемо да се баве спортом и да им обезбедимо неопходне услове за то, од најранијег узраста – казао је Стевовић.

Поред улагања у спортску инфраструктуру, пружена је подршка и аматерском спорту, набавком спортске опреме и реквизита за осам клубова. За суфинансирање и финансирање годишњих програма у области спорта за 2023. годину издвојено је 61 милион динара.