Град Крагујевац, на иницијативу градоначелника Николе Дашића, заједно са привредницима града, прикупио је средства за новогодишње пакетиће за најмлађе из Звечана. У Предшколској установи „Лане“ данас су представници града Крагујевца малишане усрећили поклонима.

Осмеси на лицима ових малишана довољно говоре колико су се обрадовали новогодишњим пакетићима, поклони им се много свиђају, а пажња им пуно значи.

Град Крагујевац је увек спреман да помогне свим становницима Звечана, а посебно нам је драго што смо успели најмлађе да усрећимо и улепшамо им празнике, рекао је Александар Лазовић, шеф Кабинета градоначелника Крагујевца. На позив председника општине, Ивана Тодосијевића да деци приредимо задовољство и мали знак пажње пред празнике, град Крагујевац је, на позив градоначелника Николе Дашића окупио истакнуте привреднике града који су у рекордном року прикупили средства за куповину новогодишњих пакетића. То је наш мали допринос који некоме значи пуно. Жеља је да у свему овоме истрајемо и истрајете, да наставимо са оваквим активностима. Ова деца су будућност свих нас, читаве наше земље и заслужују подршку и пажњу, поручио је Лазовић.

Захваљујући се на новогодишњим пакетићима, Зорица Кељановић, директорка ПУ“Лане“ у Звечану, нагласила је да осмех на дечјем лицу који су изазвали пакетићи, указује да ће им овај догађај остати у сећању, како је рекла, довека. Захваљујем се што сте са нама и када нам је тешко и када нам је лепо. Надам се да ће се наша сарадња наставити, рекла је Кељановић.

На лепим поклонима малишани ПУ „Лане“ захвалили су се певањем празничних песмама.

Извор: ТВ Мост; Фото: ТВ Мост