Поводом најрадоснијег хришћанског празника Божића, у храму Свете тројице, служена je Света литургија уз причешће верника, након чега је, уз благослов Епископа шумадијског Јована, традиционално ломљена чесница. По народном веровању, оног ко извуче новчић из чеснице пратиће срећа целе године. Ове године златник је отишао у руке Петра Николића, а сребрњак дванаестогодишњој Сари Кнежевић.

Велика је част и задовољство бити данас на овом светом месту, где се име Божије прославља више од 200 година, подсетио је свештеник Стефан Дамјановић. Нема веће радости за све нас него се сакупљати и сабирати у име Божије око Богомладенца Христа. Честитамо онима који су пронашли златник и два сребрњака, дар добрих људи из овог града. Златник и сребрњаци симболизују лепоту даривања другога, даривања за здравље, напредак, срећу, благостање и мир. Нека светлост Христовог рођења обасја све наше домове, нека се чује песма деце, нека радост Христова сија у свим нашим срцима, да сте живи и здрави и Богом благословени.

Најважније је да на овај свети дан будемо заједно, рекао је Мирослав Петрашиновић председник Скупштине града, честитајући свим суграђанима који данас прослављају Божић. Желим да на овај велики празник једни другима опростимо, а себи дамо обећање да ћемо у наредној години бити бољи људи и да ћемо учини све што можемо да поправимо грешке из претходне године, да будемо искренији, отворенији и на тај начин дочекујемо велике празнике који су пред нама, поручио је Петрашиновић.

Иначе, чесница и златник дар су пекаре Катарина, а сребрњаке је даровала златара Филигран.