У улици Јанка Веселиновића, другог дана Божића, одржана је манифестација „Улица од срца“ која је осмишљена као породично дружење уз рок свирку. Угоститељи су припремили доручак за посетиоце, вино и „шумадијски чај“ док су се за добру атмосферу побринули бендови „Rock art“ i „Rumble“.

Манифестација је била хуманитарног карактера, а сав прикупљен новац биће уплаћен Центру за развој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“.

Град Крагујевац и Градска туристичка организација који су подржали организацију овог догађаја припремили су догађај налик на традиционалну београдску „Улицу отвореног срца“.

„Улицом од срца“ прошетао је и градоначелник Никола Дашић.

Крагујевац је данас показао да је град отвореног срца и духа. Ми смо као град подржали ову иницијативу која је потекла од комшија из ове улице, да се мало подруже и слушају добру музику, а у исто време да буду хумани јер се овде у току манифестације сакупљају прилози за Центар „Кнегиња Љубица“ – казао је градоначелник Дашић и истакао да ће град подржати и друге сличне иницијативе и у другим деловима града, које као и ова имају потенцијал да прерасту у манифестације.

Ана Петровић, помоћник градоначелника за културу и информисање истакла је да овакве манифестације показују да „добар дух Крагујевца“ за кога кажу да је нестао, још увек живи кроз овакве иницијативе и треба га подржати.

Нада се да ће „Рокенрол пре подне“, другог дана Божића постати лепа традиција Крагујевчана у годинама које долазе.