Град Крагујевац је и ове године извршио набавку опреме која је намењена за техничко опремање јединица саобраћајне полиције. Опрема у вредности од 570 000 динара набављена је из средстава наплаћених новчаних казни и преступа предвиђених прописима о безбедности саобраћаја. Тим поводом, градоначелник Никола Дашић са сарадницима приредио је пријем за Рајка Милутиновића, начелника Полицијске управе Крагујевац и припаднике одељења саобраћајне полиције, након чега је и званично обављена примопредаја опреме.

Ове године набављена је опрема у вредности од 570 000 динара за техничко опремање јединица саобраћајне полиције. То су три алкометра, пратећа опрема за детекцију наркотика и два персонална рачунара са пратећом опремом која се користе приликом вршења увиђаја. Набављена су и ротациона светла за пољопривредне машине која ће накнадно бити распоређена. Опрема се набавља из средстава која се остварују кроз наплату казни за саобраћајне прекршаје. Већи део тих средстава, 70% припада буџету Републике Србије, а 30% јединицама локалне самоуправе на чијој територији је начињен прекршај – казала је Зорица Ђорић, в.д начелника Градске управе за комналне послове.

Средства се опредељују у складу са програмом који доноси Савет за координацију безбедности саобраћаја града Крагујевца. Половина тих средстава се троши на поправку саобраћајне инфраструктуре, а друга половина предвиђена је за унапређење саобраћајног образовања, васпитања, за превентивно-промотивне акције, научно-истраживачки рад у области безбедности саобраћаја, за набавку опреме за јединице саобраћајне полиције и друге органе у чијој је надлежности безбедност саобраћаја.

Савет је у свом програму за ову годину ставио акценат на саобраћајно образовање и васпитање младих, деце школског и предшколског узраста, младих возача, као и лица старијих од 65 година, а неке од ових активности су већ отпочеле.

Бојан Радосављевић, начелник Одељења саобраћајне полиције у Крагујевцу захвалио се Граду Крагујевцу на донацији опреме која ће знатно олакшати рад саобраћајних полицајаца и допринети подизању нивоа безбедности свих учесника у саобраћају.