Домаћин четвртог кола Шумадијских зимских игара данас је био Чумић, са чијим екипама су се такмичиле екипе из Ботуња и Трмбаса.

У име града Крагујевца, покровитеља ове манифестације која из недеље у недељу окупља велики број мештана села Шумадије, учеснике и посетиоце у Дому културе у Чумићу, поздравио је Мирослав Петрашиновић, председник Скупштине града.

Град Крагујевац је наставио да организационо и финансијски помаже одржавање једне овако значајне манифестације за шумадијско село. Шумадијске зимске игре нису само прилика за игру и подсећање на традицију и старе обичаје већ су овога пута мештани Чумића и околних мањих села данас имали прилику да обаве лекарске прегледе и размене мишљења и искуства на пољопривредном стручном саветовању „Јако село-јака Србија“. Поред такмичарског дела на коме се људе забаве, опусте и друже још је значајније то што лекари Дома здравља и Универзитетског клиничког центра долазе код њих да их прегледају као и стручњаци из Центра за стрна жита и развој села да их саветују како би били још успешнији и пољопривредној производњи, поручио је Петрашиновић.

Такмичарске екипе надметале су се у квизу знања, плетењу, круњењу кукуруза, решавању загонетки и пантомими, а за музички део програма побринуо се Центар за неговање традиционалне културе „Абрашевић“.

Домаћин петог кола Шумадијских зимских игара следећег петка биће село Поскурице са чијим ће се екипама надметати екипе села Велике Пчелице и Ресник.